logo-all-pumps

Kontakt

ALL-PUMPS
kontakt ul. Piekarska 1/3
41-506 Chorzów

tel: 32 247 33 11
tel. kom: 510 260 599
fax: 32 444 69 33

web: http://www.all-pumps.pl
e-mail: biuro@all-pumps.pl

Napęd

Certyfikaty

Wyszukaj w treści

Wyszukiwanie szczegółowe

0.98 110
0 220000
0 34
0 20
0 316
0 15

UWAGA! Ostateczny dobór pompy należy obowiązkowo skonsultować z doradcą technicznym firmy ALL-PUMPS.

Pompy krzywkowe AMPCO AL

AL25-062-08

0.0/5 ocena (0 głosów)
 • Rodzaj pompy: krzywkowa, procesowa, elektryczna
 • Przeznaczenie: przemysł spożywczy, przemysł farmaceutyczny
 • Przyłącza: 2,5'' (64mm)

Możliwość czyszczenia w miejscu pracy (CIP), bezproblemowa obsługa, optymalna wydajność, niezawodność i przystępna cena to cechy pomp krzywkowych AMPCO seria AL.

Dzięki swoim cechom eksploatacyjnym seria pomp krzywkowych AL stała się preferowanym wyborem menedżerów działów utrzymania ruchu i inżynierów projektujących nowe linie technologiczne w branży spożywczej, chemicznej i pokrewnych.

Zastosowania: przemysłowe - w tym przetwórstwo żywności, przemysł mleczarski, produkcja napojów i przemysł farmaceutyczny.

Pompy krzywkowe AL posiadają unikalny system uszczelnień zakładanych od przodu w celu zapewnienia łatwiejszego czyszczenia i ograniczenie czasu konserwacji. Wirniki i uszczelnienia są dostępne po zdjęciu przedniej pokrywy, bez konieczności demontażu połączeń pompy do instalacji.

Wykonanie standardowe

 • Obudowa ze stali nierdzewnej 304.
 • Pojedyncze uszczelnienie mechaniczne.
 • Konstrukcja pompy ze stali nierdzewnej 316L.
 • Połączenia Tri-Clamp.
 • Rotory dwuskrzydełkowe.
 • Wykończenie 32RA (0.8μm).

Wykonanie opcjonalne

 • Różnorodność materiałów uszczelniających: podwójne uszczelnienie mechaniczne, uszczelnienie O-ring, uszczelnienie wargowe, uszczelnienie mechaniczne ze spłukiwaniem uszczelki, podwójny O-ring.
 • Rotory aluminiowe 88 lub Nitronic 60 dostępne w wykonaniu odpornym na zacieranie.
 • Dostępne kołnierze i połączenia NPT, DIN, ANSI, jak i inne.
 • Rotory pojedyncze, trój- i wieloskrzydełkowe.
 • Ogrzewanie i chłodzenie.
 • Wykończenie 16RA (0.4μm).

HIGIENICZNOŚĆ

Pompy krzywkowe serii AL są zaprojektowane i wykonane są z myślą o najwyższej higieniczności, łatwości mycia i konserwacji, oraz konkurencyjnej cenie. Konstrukcja zapewnia pełne mycie w CIP i sterylizację parą.

NAJWYŻSZE STANDARDY

Pompy AL spełniają wymogi standardu 3A oraz przeszły pomyślnie cykl testów na mycie w CIP, potwierdzony certyfikatem Europejskiego Stowarzyszenia Inżynierów Konstruktorów Urządzeń Higienicznych EHEDG.

NAJLEPSZA KONSTRUKCJA

Możliwe zastosowanie wielu rodzajów rotorów w zależności od wymagań aplikacji. Zakładane od czoła uszczelnienie mechaniczne skraca do minimum czas konserwacji. Przyłącza w pionie lub poziomie - samodrenaż po myciu dla przyłączy pionowych. Pełny trzykomorowy płaszcz grzewczy. Przygotowane owiercone przyłącza płuczne do uszczelnień.

NAJLEPSZE MATERIAŁY

Części mające kontakt z medium wykonane są w standardzie z szlachetnej stali AISI316L. Dla specjalnych wymagań rotory mogą być wykonane ze stopów Alloy 88 lub Nitronic 60. Korpus przekładni wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI304. Uszczelnienia mechaniczne standardowo wykonane są z węglika krzemu (jako opcja węglik wolframu i grafit), uszczelnienia wargowe z PTFE.

WYKONANIE Z PEŁNYMI PŁASZCZAMI GRZEWCZYMI

Płaszcze grzewcze na pokrywie czołowej, górze i dole korpusu pozwalają na pewne i szybkie ogrzanie pompy przy tłoczeniu takich produktów jak czekolada, karmel, syropy cukrowe i glukozowo-fruktozowe, masło i margaryna. Coraz szerzej używane przy tłoczeniu żywic.

WYKONANIE SPECJALNE USZCZELNIEŃ

Unikalne rozwiązanie uszczelnienia wałów pompy dla trudnych zastosowań. Potrójne uszczelnienie statyczne wargowe wykonane z PTFE współpracuje z tuleją ochronną wału, która powlekana jest bardzo twardą powłoką z widii. Rozwiązanie to nie wymaga cieczy ryzyka cieczy procesowej wodą bądź olejem, nie cieknie, a jednocześnie jest bardzo odporne na sklejające działanie cieczy lepkich. Najczęściej używane dla czekolady, syropu glukozowego, karmelu, kremów cukierniczych oraz w przemyśle chemicznym do żywic.

Wydajność [m3/h]26
Ciśnienie [bar]8
Temperatura max. [°C]121
Lepkość [cSt]100000
Przyłącza2,5'' (64mm)

Opinie użytkowników (0)

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Powiązane modele pomp

Nowe komentarze

Długo szukaliśmy pompy, która pracując w dość trudnych warunkach nie ulega awarii. S45 nas nie zawiodła!

Marian 30. maj, 2013 |

Rewelacyjny system wbudowania pompy w rurociąg. Bezproblemowy i przede wszystkim szybki demontaż.

Maciek 22. maj, 2013 |

Doskonała pompa do aplikacji chemicznych. Działa niezawodnie!

Maxwell 22. maj, 2013 |